Sprzedaż samochodów osobowych w lutym 2006 roku wyniosła niewiele ponad 18 000 sztuk i była oprawie 9% gorszasza niż w lutym 2005 roku oraz o 2.51% niższa niż w styczniu bierzącego roku.
Jak podaje Instytut Samar, "Chociaż przedstawione porównanie wydaje się być niekorzystne, to jednak przeliczenie sprzedaży na liczbę dni roboczych występujących w styczniu i lutym wzbudza nadzieję. W styczniu sprzedawano dziennie 713 samochodów, natomiast w lutym już 754" – napisano w raporcie.
Najlepszy wynik sprzedaży w lutym uzyskała Toyota. Na kupno aut tej marki zdecydowało się 2 156 nabywców (o 7.9% mniej niż w 2005 roku). Udział marki w polskim rynku (w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy) wyniósł 12.8%.
Drugie miejsce zajął Fiat, z wynikiem 2114 sprzedanych aut. Było to o 4.7% mniej niż przed rokiem, lecz o 13.8% więcej niż w styczniu tego roku. Udział tej marki w rynku (styczeń-luty 2006)wynosi 10.8%.
Trzecie miejsce zajęła Skoda, z ponad 12% udziałem w rynku na przestrzeni pierwszych dwóch miesięcy tego roku. W lutym sprzedano 2108 aut tej marki. Był to jednak wynik o 10% niższy niż przed rokiem.
Na czwartej pozycji uplasował się Opel. W lutym sprzedano 1804 auta tej marki, czyli o 6% więcej niż w lutym 2005 roku.
Ford, ze sprzedażą 1451 aut, zajął piąte miejsce. Zanotował co prawda spadek sprzedaży o 11.3% w porównaniu do lutego 2005 roku, ale sprzedał o 168 samochodów więcej niż w styczniu.
Sprzedaż samochodów Renault w lutym wyniosła 1291 sztuk, Peugeot – 1208, a Citroena – 1011 sztuk.
Za markami francuskimi znalazł się Volkswagen z wynikiem 1004 sztuki, a pierwszą dziesiątkę zamyka Honda z wynikiem 602 sztuki.
Sprzedaż samochodów dostawczych wyniosła w lutym 2006 roku 2626 sztuk, o 12.27% więcej niż w styczniu oraz o 8.15% więcej niż rok wcześniej.
Najwięcej samochodów dostawczych w lutym sprzedał Fiat (653), drugi był Renault (360), trzeci Volkswagen (335).
Więcej informacji można uzyskać na stronach www.samar.pl
2006-03-10