Za pośrednictwem serwisu Auto Express przedstawiamy pierwsze zdjęcia szpiegowskie produkcyjnej wersji Citroena DS3, który zostanie pokazany podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie.
Nowy rywal MINI został zaprojektowany przez brytyjskiego stylistę Marka Lloyda, który w swoim dorobku posiada takie „piękności” jak C6 Lineage czy C-Airlounge.

DS3 będzie dzielił większość komponentów z modelem C3 następnej generacji, łącznie z płytą podłogową oraz turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi. Odważnie poprowadzone linie nadwozia oraz materiały wykończeniowe najwyższej jakości predysponują auto do walki w segmencie premium. Oryginalny DS zasłynął dzięki pionierskim rozwiązaniom zastosowanym w jego konstrukcji. Wystarczy wspomnieć o skrętnych reflektorach, pneumatycznym zawieszeniu czy aerodynamicznym nadwoziu. Nowy model również będzie posiadał system adaptacyjnych reflektorów oraz hydroaktywne zawieszenie najnowszej generacji.

Samochód w produkcyjnej wersji pojawi się w salonach w przyszłym roku. W ofercie znajdą się także większe modele DS4 i DS5.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie
2009-02-12