Firma Tata Motors – motoryzacyjny gigant z Indii, właściciel marek Jaguar i Land Rover, ogłosiła na rodzimym rynku akcję przywoławczą obejmującą ponad 115 000 wadliwych modeli Nano.

Problem dotyczy rozruszników starego typu, które mogą nie działać tak, jak powinny.  W swoim oświadczeniu producent stara się jednak unikać sformułowań typu „wadliwy” czy „akcja przywoławcza”, zastępując je słowem „modyfikacja”. Instalacja nowych podzespołów w samochodach klientów rozpoczęła się już w październiku tego roku i do tej pory udało się „unowocześnić” 50 000 modeli Nano.

 

„Pozostało jeszcze 65 000 samochodów, które musimy przyjąć na wizytę w serwisie. Jesteśmy w stałym kontakcie z ich właścicielami,” tłumaczy Tata.

 

Niesprawne rozruszniki były montowane w modelach, których produkcja trwała od 2009 roku (od debiutu rynkowego) do 21 listopada tego roku. Obecnie producent oferuje odświeżoną wersję Nano z nowoczesnym rozrusznikiem.

2011-12-28