Koncern postawił sobie za cel ponowne zdobycie trzech tytułów mistrzowskich – w klasyfikacji indywidualnej, w kategorii konstruktorów oraz jako zespół – w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP – najbardziej prestiżowych na świecie wyścigach motocyklowych. Ponadto, Honda pragnie zdobyć tytuły mistrzowskie również w innych kategoriach wyścigów „Road Racing” oraz w poszczególnych seriach wyścigów „Motocross” i „Trial”.
Wyścigi „Road Racing”
Road Racing Grand Prix Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM
Klasa MotoGP
W klasie MotoGP Motocyklowych Mistrzostw Świata Grand Prix, Honda planuje wystawić do wyścigów sześć unowocześnionych maszyn RC212V, których zadaniem będzie zdobycie wszystkich trzech tytułów w tej klasie. Podobnie, jak w poprzednim sezonie, w zespole Repsol Honda znajdzie się Dani Pedrosa, który w ubiegłym roku uplasował się na drugim miejscu i Nicky Hayden, zwycięzca mistrzostw świata serii 2006 oraz zdobywca ósmego miejsca w sezonie 2007.
Repsol Honda Team
#2 Dani Pedrosa, 22 lata, Hiszpania
#69 Nicky Hayden, 26 lat, USA
Team San Carlo Honda Gresini
#3 Alex De Angelis, 23 lata, San Marino
#56 Shinya Nakano, 30 lat, Chiba, Japonia
JiR Team Scot MotoGP
#4 Andrea Dovizioso, 21 lat, Włochy
LCR Honda MotoGP
#14 Randy De Puniet, 26 lat, Francja
Klasa 250cm3
W klasie 250cm3 do walki w barwach Hondy staną dwaj motocykliści i dwa zespoły dysponujące motocyklami RS250RW. Ich celem będzie zdobycie tytułu mistrzowskiego.
Thai Honda PPT SAG
#14 Ratthapark Wilairot, 19 lat, Tajlandia
JiR Team Scot 250
#55 Yuki Takahashi, 23 lata, Saitama, Japonia
Japońska Seria Mistrzostw w „Road Race” MFJ
Od roku 2007, kiedy to zespoły fabryczne zostały dopuszczone do uczestnictwa w wyścigach, Honda bierze udział wyścigach klasy JSB100 jako zespół TEAM HRC. W celu ożywienia rywalizacji w Japonii i wzbudzenia zainteresowania wyścigami wśród publiczności, w 2008 roku Honda podejmie walkę w klasie JSB1000 jako zespół Dream Honda Racing Team, działający w kooperacji z Honda Motorcycle Japan Co., Ltd.
Dream Honda Racing Team 11
#11 Kazuki Tokudome, 24 lata, Kagoshima, Japonia
Dream Honda Racing Team 48
#48 Yusuke Teshima, 25 lat, Saitama, Japonia
We współpracy z Honda Racing Corporation i zespołem technicznym Hondy, Honda Motorcycle Japan zapewni również wsparcie innym zespołom i motocyklistom powiązanym z Hondą, uczestniczącym w wyścigach, w klasach JSB1000, GP250, GP125, ST600 i GP-Mono.
*Informacje dotyczące czołowych zespołów i motocyklistów Hondy uczestniczących w Japońskiej Serii Mistrzostw w „Road Race” MFJ znajdują się w adnotacjach poniżej.
Wyścigi „Motocross”
Japońska Seria Mistrzostw w Motocrossie MFJ
Zespół TEAM HRC będzie ubiegał się o tytuły mistrzowskie w każdej z klas IA1 (pojemność 450 cm3 lub mniejsza dla maszyn 4-suwowych) i IA2 (pojemność 250 cm3 lub mniejsza dla maszyn 2-suwowych).
TEAM HRC
Klasa IA 1 #712 Yoshitaka Atsuta, 30 lat, Miyagi, Japonia
Klasa IA 1 #4 Kazumasa Masuda, 27 lat, Tokio, Japonia
Klasa IA 2 #197 Yu Hirata, 23 lata, Aichi, Japonia
We współpracy z Honda Racing Corporation i zespołem technicznym Hondy, Honda Motorcycle Japan zapewni również wsparcie innym zespołom i motocyklistom powiązanym z Hondą, uczestniczącym w wyścigach w klasach IA1, IA2, IB-Open i Ladies.
*Informacje dotyczące czołowych zespołów i motocyklistów Hondy uczestniczących w Japońskiej Serii Mistrzostw w Motocrossie MFJ znajdują się w adnotacjach poniżej.
Wyścigi „Trial”
Mistrzostwa Świata w Trialu Motocyklowym Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM
W Mistrzostwach Świata w Trialu Motocyklowym FIM, Honda wystawi dwa motocykle Montesa COTA 4RT wyposażone w 4-suwowe silniki. Celem zespołu będzie zdobycie drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego motocyklistów i trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego konstruktorów.
Repsol Montesa HRC
#1 Toni Bou, 21 lat, Hiszpania
#3 Takahisa Fujinami, 28 lat, Japonia
Japońska Seria Mistrzostw w Trialu Motocyklowym MFJ
Honda Racing Corporation zapewni wsparcie zespołom i motocyklistom związanym z klubem HRC, należącym do warsztatów serwisowych HRC.
*Informacje dotyczące czołowych zespołów i motocyklistów Hondy uczestniczących w Japońskiej Serii Mistrzostw w Trialu MFJ znajdują się w adnotacjach poniżej.
ADNOTACJE
Czołowe zespoły i motocykliści Hondy uczestniczący w Japońskiej Serii Mistrzostw MFJ
We współpracy z Honda Racing Corporation i zespołem technicznym Hondy, Honda Motorcycle Japan Co., Ltd. planuje zorganizować imprezę o nazwie Honda Racing Family Circuit Meeting, na której motocykliści biorący udział w serii japońskich wyścigów motocyklowych i w mistrzostwach motocrossowych będą mogli potrenować jazdę na motocyklu, jak również uzyskać porady dotyczące treningu fizycznego. Podczas wszystkich wyścigów mistrzostw, do dyspozycji motocyklistów zostanie oddane centrum serwisowe Honda Racing Family Racing Service, w którym będzie można dokonać zmian w ustawieniach motocykla oraz uzyskać porady dotyczące technik jazdy. W ten sposób Honda będzie wspierała działania związane z wyścigami.
Czołowe zespoły i czołowi kierowcy uczestniczący w Mistrzostwach Świata Superbike (WSB) oraz Mistrzostwach Świata Supersport (WSS) ze wsparciem zapewnionym przez Honda Motor Europe Ltd.
Członkami prywatnych zespołów wspieranych przez Honda Motor Europe Ltd. (HME) – europejski oddział Hondy – biorącymi udział w Mistrzostwach Świata Superbike (WSB) będą Ryuichi Kiyonari, zwycięzca serii Mistrzostw British Superbike (BSB) w 2006 i 2007 roku, oraz Shuhei Aoyama, uczestnik Mistrzostw Świata Road Racing Grand Prix Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM w klasie 250cm3 i trzeci laureat programu stypendialnego Honda Racing Scholarship, który od 2004 roku wspiera młodych i utalentowanych motocyklistów z Japonii. W wyścigach WSB, jako członkowie wspieranego przez HME zespołu, udział wezmą również Carlos Checa, uczestnik MotoGP 2007 i 8-godzinnego wyścigu Suzuka World Endurance Championship Race, oraz Kenan Sofuoglu, doświadczony zawodnik, zwycięzca Mistrzostw Świata Supersport (WSS) w 2007 r.
Jonathan Rea, który w zeszłym roku zajął 2 miejsce w Mistrzostwach BSB, plasując się tuż za Ryuichi Kiyonari, kolegą z zespołu, weźmie udział w Mistrzostwach Świata Supersport (WSS). Jonathan zasiądzie za kierownicą modelu CBR600RR jako członek tego samego zespołu, co Kiyonari.