Agencja Informacyjna Moto T@rget posiada serię bogato ilustrowanych tekstów na temat pojazdów wojskowych.

  1. Czołg Renault FT-17 – to jeden z pierwszych i chyba najbardziej popularnych czołgów czasów I wojny światowej i lat 20. Produkowany (na licencji) w wielu krajach Europy i w USA.
  2. Transportery opancerzone BTR i BRDM.
  3. Amfibia Gaz 46 MAW – opowieść o małej amfibii, budowanej na podwoziu lekkiego samochodu terenowego Gaz 69. Konstrukcja tego pojazdu wzorowana była na amerykańskiej amfibii Ford GPA. Pojazd ten był na wyposażeniu armii państw Układu Warszawskiego w latach 60.
  4. Samochód pancerny BA-64 – budowany na bazie lekkiej terenówki Gaz 64 i 67.

  5. Pojazdy wojskowe Rosji i Związku Radzieckiego (lata 1905 – 1970) – rzec by można "powieść w odcinkach". W tym okresie występowało ok. 600 modeli pojazdów wojskowych.

2004-12-19