Nowe oleje Castrol EDGE Titanium FST™ są już dostępne w Polsce. Ich wytrzymałości dowodzą Testy Tytanu, a w przyszłym roku zostaną sprawdzone podczas próby bicia rekordu prędkości na lądzie.
Co ma ze sobą wspólnego kierowca testowy Lamborghini, dwóch rywali z serii wyścigów DTM oraz najbardziej popularny na YouTube kierowca rajdowy? Internauci już mogą oglądać film z ich udziałem. Test odbył się pod Berlinem, na specjalnie na tę okazję wytyczonym torze, nieznanym wcześniej uczestnikom próby. Przedstawia czterech śmiałków – Kena Blocka, Mike’a Rockenfellera, Adriana Zaugga i Augusto Farfusa, którzy po raz pierwszy w całkowitych ciemnościach musieli bezbłędnie pokonać świetlne przeszkody, a do tego jeszcze maksymalnie dopasować się do swoich samochodów i świetnie zsynchronizować z innymi kierowcami:
Na kilku fragmentach toru czekały na uczestników testu różne próby – drift, slalom czy piruety w „boksach” wyznaczonych światłami laserów. W ten sposób powstał rodzaj sztafety – każdy z kierowców miał do wykonania inne zadanie. Ken Block skakał Fiestą ST RX43 nad Audi R8 V10 Mike’a Rockenfellera, Augusto Farfus zmierzył się ze slalomem, a Adrian Zaugg musiał pokonać laserowy tunel.
Jest to pierwsza produkcja z serii Testów Tytanu pt. Titanium Strong Blackout, która obrazuje, na czym polega działanie oleju silnikowego Castrol EDGE Titanium FST™ w ekstremalnych warunkach.
Opracowanie nowych olejów trwało niemal 5 lat, w tym czasie przetestowano ponad 2400 różnych mieszanek olejowych, a silniki podczas prób przejechały ekwiwalent 3 mln kilometrów. W efekcie powstała rodzina wytrzymałych olejów o 10 różnych lepkościach i 60 formulacjach. Poszczególne lepkości są właśnie wprowadzane na rynek polski. Nowe oleje są też dostępne w linii Professional, którą można znaleźć w autoryzowanych stacjach obsługi.
Dodatek tytanu w olejach Castrol EDGE Titanium FST™ podwaja trwałość filmu olejowego, zapobiegając jego zerwaniu i zmniejszając tarcie. Technologia jest „ukryta” w polimerach. To sprawia, że tytan staje się płynnym składnikiem oleju i pod dużym ciśnieniem jest w stanie stworzyć niezwykle odporne „poduszki”, które minimalizują kontakt metal-metal. W rezultacie pozwala to na osiągnięcie maksimum możliwości silnika.
2014-05-27