Jubileusz w Fordzie

W zakładzie w Kolonii z taśm produkcyjnych zjechał 25-milionowy silnik Forda

Pierwszy silnik zjechał z taśm zakładu w Kolonii w 1962 roku. Jest to największy eksporter silników w Europie. Rocznie z taśm montażowych zakładu zchodzi 680 tysięcy sztuk, a dziennie produkowanych jest ponad 2 tysiące silników. Wyprodukowanie jednego silnika trwa około 3,5 godziny. Jubileuszowa jednostka,to 4-litrowy silnik V6 o mocy 205 KM, który zostanie wysłany do Stanów Zjednoczonych.

2005-08-26

Jubileusz w Fordzie

Pierwszy silnik zjechał z taśm zakładu w Kolonii w 1962 roku. Jest to największy eksporter silników w Europie. Rocznie z taśm montażowych zakładu zchodzi 680 tysięcy sztuk, a dziennie produkowanych jest ponad 2 tysiące silników. Wyprodukowanie jednego silnika trwa około 3,5 godziny. Jubileuszowa jednostka,to 4-litrowy silnik V6 o mocy 205 KM, który zostanie wysłany do Stanów Zjednoczonych.

Leave a Reply