Austriacki KTM znany jest raczej wielbicielom motocykli crossowych. Jednak na ostatnich targach w Genewie firma pokazała prototyp pierwszego w historii pojazdu czterokołowego o nazwie X-Bow.
Entuzjastyczne przyjęty „naked car” KTM skłonił szefów firmy do podjęcia decyzji o rozpoczęciu produkcji seryjnej. Naturalnie w przypadku tego auta „seryjna” oznaczać będzie góra 400-500 sztuk rocznie. Początkowe plany zakładały, że pierwsze 100 sztuk powstanie we Włoszech w zakładach firmy Dallara, jednak najnowszy komunikat prasowy KTM mówi o usytuowaniu całej produkcji w rodzimych zakładach w austriackim Magna Steyr. Pierwsze egzemplarze X-Bow trafią do klientów w lutym 2008 roku. Do tej pory zebrano zaliczki od 600 chętnych klientów.
2007-04-23
29 gru 2019
0
KTM X-Bow będzie produkowany!
22 kwi 2007
0
KTM X-Bow będzie produkowany!
Entuzjastyczne przyjęty „naked car” KTM skłonił szefów firmy do podjęcia decyzji o rozpoczęciu produkcji seryjnej. Naturalnie w przypadku tego auta „seryjna” oznaczać będzie góra 400-500 sztuk rocznie. Początkowe plany zakładały, że pierwsze 100 sztuk powstanie we Włoszech w zakładach firmy Dallara, jednak najnowszy komunikat prasowy KTM mówi o usytuowaniu całej produkcji w rodzimych zakładach w austriackim Magna Steyr. Pierwsze egzemplarze X-Bow trafią do klientów w lutym 2008 roku. Do tej pory zebrano zaliczki od 600 chętnych klientów.