Od 26 sierpnia ruszyła sprzedaż Mazdy MX-5 Roadster w Japonii
Jest to już trzecia generacja tego modelu. Pierwsza Mazda roadster trafiła do sprzedaży w 1989 roku i miała oznaczenie MX-5 Miata. Któż nie pamięta tego klasyka z otwieranymi światłami? Miata zdobyła serca wielu klientów na całym świecie, rozpoczynając chlubną karierę roadsterów Mazdy. Od 1989 roku, kiedy pierwsza MX-5 trafiła na rynek, maja 2005 sprzedano ponad 720 tysięcy sztuk tego modelu, co stanowi swoisty rekord w klasie roadsterów! Najnowsze dzieło japońskich inżynierów to zupełnie nowa jakość wykonania. Auto opiera się na aluminiowej, specjalnie wzmocnionej konstrukcji nadwozia. Jinba Ittai- to esencja nowej Mazdy MX-5. Jazda tym modelem ma sprawiać maksimum przyjemności, tak aby kierowca i pojazd poprzez emocje i ekspresje stanowili jedność.
MX-5 na rynek japoński ma być wyposażona w 16-zaworowy, benzynowy silnik MZR o dwóch wałkach rozrządu w głowicy, o pojemności 2-litrów i mocy 170 KM (wersja z automatyczną skrzynią biegów-160 KM) i momencie obrotowym wynoszącym 189 Nm przy 5000 obr/min. Nowa Mazda na wyposażeniu seryjnym ma posiadać między innymi zestaw audio firmy Bose, ABS i dwie poduszki powietrzne. Analitycy przewidują sprzedaż tego modelu w Japonii na poziomie 360 sztuk miesięcznie. Nowa MX-5 ma szansę na kontynuację pozycji lidera sprzedaży w segmencie roadsterów. Poprzednie modele tej marki nawet na rynku europejskim stały się pojazdami kultowymi, a pierwsze MX-5 Miata osiągają na rynku kolekcjonerskim bardzo wysokie ceny. Czekamy więc na start nowej MX-5 w Europie!
2005-08-26