Na fali popularności silników diesla w Europie, Mitsubishi zaprezentuje zupełnie nową generację silnika tego typu o pojemności dwóch litrów w 2009 roku.
Pierwszym samochodem w którym pojawi się nowa jednostka, będzie nowa generacja modelu Lancer. Według zapowiedzi koncernu powstający przy współpracy Mitsubishi Heavy Industries, powstawać ma w fabryce w Kyoto. Silnik o zmniejszonej emisji dwutlenku węgla spełniać ma surowe normy emisji spalin EuroV. Wysoką wydajność i moc rzędu 150-160 KM zapewnić ma turbosprężarka. Obecnie Mitsubishi w modelu Outlander korzysta z silnika TDI konstrukcji Volkswagena. Wkrótce pod maską tego modelu znajdzie się doskonały 173-konny silnik HDi koncernu PSA z dwiema turbosprężarkami.
2007-04-20
29 gru 2019
0
Nowy silnik diesla Mitsubishi w 2009 roku
19 kwi 2007
0
Nowy silnik diesla Mitsubishi w 2009 roku
Pierwszym samochodem w którym pojawi się nowa jednostka, będzie nowa generacja modelu Lancer. Według zapowiedzi koncernu powstający przy współpracy Mitsubishi Heavy Industries, powstawać ma w fabryce w Kyoto. Silnik o zmniejszonej emisji dwutlenku węgla spełniać ma surowe normy emisji spalin EuroV. Wysoką wydajność i moc rzędu 150-160 KM zapewnić ma turbosprężarka. Obecnie Mitsubishi w modelu Outlander korzysta z silnika TDI konstrukcji Volkswagena. Wkrótce pod maską tego modelu znajdzie się doskonały 173-konny silnik HDi koncernu PSA z dwiema turbosprężarkami.